Wymiana zawiasów w Lenovo IdeaPad Y530

Ostatnio dostałem laptopa ( Lenovo Y530)  do wymiany zawiasów. jak widzicie na zdjęciach poniżej również obudowa była lekko uszkodzona w miejscu wyłamania zawiasów. Obawiałem się, że konieczna będzie wymiana obudowy. Owszem na internecie są spece używający różnego rodzaju klejów, ale osobiście sceptycznie podchodziłem do tego.

Najpierw postanowiłem znaleźć i zamówić zawiasy, nie było z tym żadnych problemów. Na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym jest spory wybór w cenie z wysyłka do 50 zł.

Zamówiłem i już na drugi dzień były u mnie. Nigdy wcześniej nie rozbierałem tego modelu więc skorzystałem z pomocy internetu. po wpisaniu w wyszukiwarkę lenovo y530 odrazu trafiłem na poradnik „how to”  bogato w dodatku ilustrowany. Link do forum notebookcheck.pl gdzie znajduję się szczegółowy opis, macie tutaj, więc nie będę się szczegółowo rozpisywał.

Po otrzymaniu zawiasów, od razu zabrałem się do pracy, wymiana przeszła bez większych problemów a instrukcja znaleziona na forum była bardzo pomocna. Co do obudowy, było założenie że jak się będzie jakoś trzymać to żebym nie wymieniał, tak tez zrobiłem uszkodzone były wyłamane dwa uchwyty na śrubki które trzymały górną z dolną obudową oraz jedna od zawiasu. Próbowanie sklejenia tego nie miało by większego sensu a bez tych dwóch śrubek uznałem że obudowa się nie rozpadnie i będzie się wszystko trzymać.

Operacja pacjenta zajęła mi niespełna 2h, ciężko określić gdyż odrywałem się parę razy od pracy.

Zawiasy pomimo opisów sprzedającego na pewno nie są oryginalne ale pasowały idealnie. mam tylko lekkie zastrzeżenia co do trzymania matrycy. Przy samym zamknięciu laptopa matryca już sama opada, więc mogły by trzymać troszkę mocniej.

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale robione są moim telefonem :-) kolejne będą lepsze ..

 

4 Comments

 1. Marek says:

  Tego szukałem:)

 2. montaz anten Gorzow says:

  Swietny blog. Naprawde masz smykałke do pisania:)

 3. Godzisz says:

  Plus 5 dla autora

 4. Sykstus says:

  Plus 5 dla autora

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>