Google AdWords – jak zacząć.

Reklama w sieci Adwords może czasem sprawiać trudności w zarządzaniu, a co za tym idzie generować dodatkowo niepotrzebne koszty. Nie ważne czy prowadzisz mały lokalny biznes w niewielkim mieście, takim jak moje Brzesko, czy też większą firmę o zasięgu wojewódzkim lub ogólnokrajowym.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji, które powinieneś wziąć pod uwagę, jeśli samodzielnie zaczynasz zarządzać kontem Google Adwords.

 

 

 

 Zbadaj konkurencję

  • wykorzystaj odpowiednie narzędzia do badania konkurencyjności danego słowa kluczowego, poznaj dokładnie konkurencję – sprawdź, na jakie słowa kluczowe się reklamują i jakie reklamy wyświetlają oraz postara się przygotować coś unikalnego

Sieć reklamowa

  •  sieć reklamowa to bardzo wiele niepowiązanych ze sobą stron internetowych. Nie zniechęcam Cię do reklamowania się w sieci reklamowej, ale sugeruję dobrze się zastanowić oraz przemyśleć strategię korzystania z tej formy reklamy. Przez sieć reklamową łatwo zaniżyć sobie współczynnik klikalności (CTR) oraz wynik jakości, co przekłada się na cenę pojedynczego kliknięcia.

Wysyłanie klientów do głównej strony firmowej

  • przypuśćmy, że sprzedajesz kilka produktów bądź usług, np. okna, drzwi, panele, farby. Klient trafił do Ciebie, ponieważ poszukuje okien do swojego domu. Pokażesz mu zatem główną stronę z charakterystyką Twojej firmy. W takim jednak przypadku, zanim znajdzie on docelową podstronę bądź interesujące go informacje, może zrezygnować z Twoich usług na korzyść innej firmy. Użytkownicy z reguły są leniwi, więc jeśli czegoś nie mogą szybko znaleźć rezygnują z tego.Podsumowując, strony, na które odsyła reklama nazywają się stronami docelowymi i lepiej przekierowywać klienta na konkretną stronę produktową. Oznacza to, że sprzedając okna w Brzesku, przekierują one klienta na stronę bezpośrednio związaną z ofertą dotyczącą okien.

Dodaj wiele grup reklam

  • celem Adwords jest dopasowanie reklamy do słowa kluczowego, które wpisał klient. Zadbaj o to, aby do jednej reklamy były przypisane tylko odpowiadające słowa kluczowe. Stwórz wiele grup reklam i powiąż je z odpowiednimi słowami. Ponieważ nie dopasujesz odpowiednio jednej reklamy do setek słów kluczowych, musisz stworzyć wiele grup reklam i odpowiednio połączyć je ze słowami kluczowymi.

Urządzenia mobilne

  • ustaw odpowiednie reklamy pod urządzenia mobilne. Zadbaj także o to, aby Twoja strona czy sklep internetowy wyświetlały się prawidłowo na urządzeniach mobilnych. Dzisiejsi użytkownicy nie tylko wyszukują rzeczy za pośrednictwem tabletów czy smart fonów, ale również dokonują zakupu.  Wykorzystuj pełen zakres możliwości kampanii Google.

Śledź swoje wyniki – śledzenie konwersji

  •  zadbaj o to, aby mierzyć skuteczność  reklamy –  oszacuj konwersje oraz cele, wykorzystując do tego darmowe narzędzia, takie jak Google Analytics. Dzięki temu możesz śledzić wiele celów lub akcji, np. wypełnienie formularza zamówienia, a nawet długość rozmowy telefonicznej klienta. Pozwoli Ci to sprawdzić, które słowa czy reklamy go przyciągają oraz pozyskać realnego klienta.

Budżet kampanii

  • wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakim potężnym narzędziem jest Google Adwords. Aby dokładnie sprawdzić skuteczność kampanii adwords musisz dysponować odpowiednim budżetem. Pamiętaj jednak, by zadbać najpierw o dobra optymalizację kampanii, w innym przypadku wyrzucisz pieniądze w błoto.

 

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w konfiguracji kampanii Adwords lub chciałbyś spróbować, zapraszam Cię do współpracy – więcej informacji tutaj.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>